תחום עיצוב הפנים מאופיין בשימוש נרחב של טרנדים עיצוביים. רוב הלקוחות המבצעים עיצוב פנים לבית או למשרד רוצים תמיד להשיג עיצוב עכשווי וטרנדי. הרדיפה אחר טרנדים חמים של עיצוב בית הוא עניין שנמצא בבסיס של תחום עיצוב הפנים במרכז ובפריפריה כאחד. עם זאת יש להדגיש שלרוב עיצוב פנים במרכז מתעדכן בקצב מהיר יותר בטרנדים מאשר בפריפריה, שם טרנדים מסוימים הנם בעלי השפעה מאוחרת יותר.

עיצוב בית במהותו אינו שונה מסגנון לסגנון אך שימוש בטרנדים חמים שונים יכול לייצר מראה שונה לגמרי למראית עין. אם אנו סוקרים את הטרנדים החמים של עיצוב בית לשנת 2015 באזור המרכז ובאזור הפריפריה, אנחנו יכולים בקלות לזהות כמה טרנדים חמים ששווה להזכיר, טרנדים חמים שאולי תרצו ליישם בעצכם בבחירת עיצוב הפנים בבית שלכם:

עיצוב עם מתכות מעורבות

הגישה הקונבנציונלית שואפת לעיצוב פנים בית אחיד ככל הניתן. זה אומר שישנה העדפה להשתמש באותה מתכת בעיצוב הבית בכל החדרים. למשל, אם עיצוב בית הולך להתבסס על פלדה, מתכת בעלת מראה אפרורי וקר, אז יש לשמור על אחידות בכל החדרים בבית ולהשתמש בפלדה. אבל בשנת 2015, במיוחד באזור המרכז, החל טרנד שדווקא הולך לכיוון השני, שימוש במספר מתכות שונות לעיצוב הבית. אנו מדברים על שילובים מעניינים בין פלדה אפרורית עם נגיעות מתכות יותר מבריקות ליצירת ניגוד בעיצוב הפנים. הרעיון מאחורי הטרנד הזה של עיצוב בית הוא, להשיג גיוון בתשתית שעליה מבוסס עיצוב הפנים, הלו היא המתכת.

ניגודיות בין צבעים בהירים ולכהים

טרנד שהתחיל בקרב מעצבי פנים במרכז והתפתח לכל הארץ. הטרנד דוגל בהשגת ניגודיות רבה בין צבעים בהירים לכהים, כאמירה עיצובית חזקה. זאת אומרת, שבכל חדר בבית יתבצע עיצוב שמשתמש באיזון שווה ערך בכמויות הצבעים הבהירים והכהים. זהו טרנד שלעומת עיצובים בפריפריה, שמתרכזים יותר בצבע אחד או שניים לכל היותר, הולך על ניגודיות חזקה. כמעט כל מעצבת פנים במרכז משתמשת היום בהרבה ניגודיות בין בהיר לכהה להשגת אמירה עיצובית חזקה של עיצוב בית.

שטיחים ציוריים

שימוש בשטיחים בעלי עיצוב צעקני שמושך את העין הוא עוד טרנד עיצוב בית עכשווי. כולנו מכירים את השטיחים הפרסיים השכיחים שלהם יש עיצוב פחות או יותר מאוד קונבנציונלי ומאוד סימטרי. השטיחים המודרניים לשם שינוי משתמשים בדפוסים מאוד לא סימטריים ובעלי צבעים עזים שמושכים מיידית את העניין ואת עיצוב החדר. שטיח בעל דפוס מעניין יכול לשדרג את עיצוב הפנים של הבית בכמה רמות ולתת לאורחים שלכם משהו לדבר עליו.

זכוכית מעושנת

המושג זכוכית מעושנת מתכוון לזכוכית שאינה שקופה לחלוטין, אלא מכילה מילוי כלשהו, בצבעים שונים, שהופכים אותה ליותר חפץ עיצובי מאשר זכוכית למטרה פונקציונאלית. בעיצוב פנים לבית ניתן למצוא את הטרנד החם הזה כאשר אנו מסתכלים על שולחנות קפה מזכוכית מעושנת או זכוכיות המתפקדות כמפריד חללים בעיצוב פנים של דירות קטנות. בשנת 2015 קפצו המכירות של זכוכיות אטומות בכמה אחוזים, לרבות באזור המרכז, מה שמעיד על הטרנד הגובר.

אריחים גרפיים

כל עיצוב חדר שינה או עיצוב משרד משתמש באריחים. השיטה המסורתית אומרת שעל האריחים להיות לרוב לבנים או לפחות בצבע בהיר ומיושן אחד. אבל דווקא משרדי היי-טק רבים במרכז ובעלי דירות שמחפשים שינוי בעיצוב הפנים שלהם מאמצים את טרנד האריחים הגרפיים. טרנד זה משתמש באריחים שיוצרים תמונה או דגם עיצוב צבעוני כלשהו, כגון פרחים, צורות משתנות או קריקטורות למיניהם, כל זה להשגת מראה נועז ומשעשע לאזור האמבטיה. אריחים גרפיים נותנים אווירה שונה ששוברת שגרה לרבות במשרדים אך לא רק.