רוב האנשים רואים בביצוע עיצוב פנים במרכז לבית כעניין מורכב, בעוד שעיצוב חיצוני של בית מודרני הוא יותר עניין של עבודת אדריכל במרכז הפועל תחת סטנדרטים של בניה, עיצוב פנים במרכז הוא עניין הרבה יותר פתוח וגמיש וקיימים מספר סגנונות של עיצוב פנים כגון: עיצוב בית מודרני, עיצוב פנים כפרי, עיצוב משרד קטן, עיצוב דירות יוקרה ועוד.

כל מעצבת פנים במרכז יודעת ששלב בחירת סגנון עיצוב הבית, בין אם בחרנו סגנון של עיצוב בית מודרני או בין אם בחרנו סגנון של עיצוב בית כפרי, הוא השלב הקל. החלק הקשה הוא לנצל רעיונות עיצוב פנים במרכז של סגנון העיצוב עם הוספת פן אישי ופונקציונאליות. במילים אחרות, עיצוב פנים במרכז צריך להיות עיצוב מיוחד ומקורי אשר פועל בתוך קווי סגנון העיצוב הנבחר.

למה קוראים עיצוב בית מודרני ?

אז לפי מעצבי פנים במרכז, עיצוב בית מודרני הוא עיצוב מלוטש בקווים פשוטים, אתה רוצה לוודא שהקווים שאתה משתמש בהם הם פשוטים ואלגנטיים, אפילו העץ בסגנון עיצוב בית מודרני צריך להיות ללא חריצים. עיצוב בית מודרני הולך לפי המנטרה "פחות זה יותר", כלומר, בסגנון עיצוב בית מודרני לא מתמקדים רק על החלל שאתה ממלא, אלא זה גם על השטח שאתה לא ממלא. אתה רוצה להשאיר מרווחים וחללים ריקים יותר לעומת סגנונות עיצוב פנים במרכז שהם יותר מסורתיים.

חשוב לשים לב שבתחום עיצוב פנים במרכז יש הבדל בין עיצוב בית מודרני, שהוא סגנון משל עצמו עם קווים מנחים מיוחדים, לבין עיצוב עכשווי, שהוא פשוט עיצוב שמבטא את סגנון העיצוב העכשווי לתקופה. הרבה אנשים אומרים את המילה מודרני כאשר הם רוצים להעיד על משהו שהוא מתאים לתקופה אך בתחום עיצוב פנים במרכז, מודרני הוא לא בהכרח משהו עכשווי. מעצבת פנים במרכז בעלת ניסיון יכולה לבצע את ההבחנה הזאת ולרוב תחדד ללקוח שקיים הבדל בין סגנון מודרני לעיצוב מודרני-עכשווי.

מהם הקווים המנחים של עיצוב בית מודרני ?

צבעים – עיצוב בית מודרני מנסה לבנות אווירה שמעידה על מעמד ואלגנטיות מבלי יותר מדי מאמץ. אין להשתמש בכל כך הרבה צבעים, כדי שהצבעים לא ישתלטו על כל התחושה של הבית, אלא יעניקו אווירה פשוטה אך מסוגננת. עיצוב בית מודרני לרוב משתמש בניגוד בין קירות בהירים ושלווים לבין רהיטים בצבעים כהים ונועזים.

ריהוט – ריהוט הבית המודרני צריך לבטא סגנון עיצוב מאוד חלק ואחיד לאורך עיצוב הבית. הספות יושבות בדרך כלל נמוך על הרצפה, עם קווים מלוטשים כך שהם תופסים מינימום מקום. מרכיב אחד של העיצוב המודרני הוא ההקפדה על גימור מתכתי וזכוכית ברהיטים.

אובייקטים של עיצוב – אפשר להרגיש חופשי לשלב כמה יצירות אמנות לחדר מודרני, אך לנסות לשמור על מספר יחסית מינימאלי. עיצוב מודרני אוהב להשתמש בהדפסים על קירות וגם ניתן להוסיף כמה צמחים בכדי להעניק רבד נוסף.

תאורה – תאורה של עיצוב בית מודרני מאוד חשובה בכדי להעניק לחדר הרגשה אינטימית יותר.  עיצוב בית מודרני משתמש באורות נמוכים על שולחנות ובקירות. גופי התאורה צריכה להיות מעשיים ופשוטים, לרוב בקווים חלקים (מרובעים). חשוב להשתמש באורות אשר לא יהפכו את החלל לסטרילי מדי.

מתכת ועץ – מתכות כמו פלדת אל-חלד, כרום וניקל הן מאוד פופולריות בסגנון עיצוב בית מודרני בגלל שהם מעניקות מראה מודרני, תוך הדגשת החלל במספר פריטים מינימאלי.  עיצוב בית מודרני גם נהנה לעשות שימוש בגווני עץ די בהירים או עץ כהה מאוד בכדי להוסיף אפקט טבעי.

עיצוב פנים במרכז לא חייב להיות משימה קשה ויש המון מקום לנסות מגוון סגנונות. בעת ביצוע עיצוב פנים לבית חשוב לבחור מעצבת פנים במרכז בכדי להקפיד שסגנון העיצוב שאתם בוחרים יתבטא בצורה הטובה ביותר.