באזור המרכז ישנן המון דירות קטנות ולכן הרבה פעמים שמדברים על עיצוב פנים במרכז מתייחסים לסגנונות ולאתגרים של עיצוב דירה קטנה. הרבה אנשים במרכז מעדיפים לגור בדירה קטנה מכיוון שיש שכר דירה נמוך יחסית ולרוב הדירות הקטנות קרובות למרכזי הערים.

אנשים מתלוננים הרבה על כך שקשה לחיות בשטח כזה קטן אך דווקא לגור בדירה קטנה יכול להיות נפלא, אם מעצבים אותה נכון. כמו בכל דבר בתחום עיצוב פנים במרכז, אין נוסחה קבועה כשזה מגיע לעיצוב בית קטן או חדר, אך בהחלט יש מספר "מפתחות להצלחה". ציור הקירות בצבעים בהירים, פתרונות אחסון נסתרים ורהיטים רב-תכליתי הם רק חלק מהטריקים שניתן ליישם עם מנחילים עיצוב דירה קטנה מקצועי. אם אתם גרים בדירה קטנה, אתם בטח מחפשים דרכים חכמות כדי לשפר את נראות הדירה ולייעל את השטח הקטן שבו אתם חיים, אז חשוב שתדעו מספר דברים שלא תגלו אם תשאלו מומחים של פורום עיצוב פנים.

עיצוב דירה קטנה נבון מתבסס על שילוב של עיצוב ופונקציונאליות

טעות אחת שאנשים לעתים קרובות נופלים קורבן אליו כאשר הם מעצבים דירה קטנה היא, שהם שמים את כל הפוקוס על פונקציונליות ולא גם על עיצוב. זה שהדירה קטנה לא אומר שצריך לחשוב רק על איך ננצל את השטח הקטן. במקום זאת, יש למצוא את האיזון הנכון בין השניים. אם תשאלו כל מעצבת פנים במרכז היא תגיד לכם שיצירת איזון בין עיצוב לפונקציונאליות בדירה קטנה הוא קריטי ליצירת מרחב שבו תרגישו נוח לחיות בעתיד הנראה לעין. עיצוב דירה קטנה צריך להתמקד במילוי הבית שלכם עם פריטים שיתאימו לצרכים שלכם תוך מתן הדגשה אסתטית למרחב הדירה. בחרו פתרונות של עיצוב דירה קטנה, אך שימרו על טעם אישי ועיצוב מבחינה קוסמטית של הדירה.

חשוב להתוות אזורים נפרדים

במחשבה ראשונה, זה אולי נראה שבעיצוב דירה קטנה כדאי ללכת על מרחב פתוח. עם זאת, דווקא מעצבי פנים במרכז לרוב מעדיפים לבצע הפרדה של הדירה לאזורים נפרדים שהם מבצעים עיצוב דירה קטנה כי מרחב פתוח בדירה קטנה לרוב מוביל למראה מבולגן לעין עם הזמן. מומלץ לעשות את המיטב כדי להגדיר אזורים נפרדים ולתת לכל אזור מטרה מסוימת. למשל, חשוב להגדיר את אזור הישיבה עם הספות בדירה וליצור הפרדה בין אזור הישיבה הסלוני לאזור המחשב הביתי.

יש לעצב בריהוט רב תכליתי

עיצוב דירה קטנה נכון יתבסס הרבה על איך אתם מתמודדים עם חלל קטן, כל סנטימטר הוא חשוב. בכדי להפיק את המירב מהחדר מומלץ לבצע עיצוב פנים עם ריהוט רב תכליתי, ריהוט שמעניק יותר מפונקציה אחת. למשל, לרכוש מיטה וספות עם ארגז אחסון או ארונות הזזה שגם מאפשרים אחסון וגם תורמים כקיר להפרדה של חלק מהדירה.

גם חשוב לרכוש רהיטים שיכולים לתת לכם פתרון אחסון נוח. כשמדובר בדירת מגורים קטנה, חשוב  להסתיר את העומס של החפצים מן העין. אבל, חשוב גם שפתרון האחסון יהיה נוח לשימוש כך שלא תצטרכו להתאמץ להגיע לכל דבר שאתם משתמשים על בסיס יומי. קשה למצוא פתרונות אחסון ורהיטים רב תכליתיים לדירה קטנה אז חשוב להתייעץ עם מעצבת פנים במרכז לגבי עיצוב דירה קטנה.

שימוש בצבעים בהירים

מומלץ להשתמש בצבעים עשירים ובהירים במרבית הדירה. צבע בהיר נותן הרגשה של חלל גדול יותר, לעומת צבעים כהים שנוטים לתת הרגשה של חמימות. בעת בחירת צבעים עבור עיצוב דירה קטנה, חשוב להתמקד בשימוש בשלושה צבעים: שני גוונים בהירים המעטרים את רוב השטח, ולאחר מכן, להוסיף צבע כהה יותר לשטחים קטנים, רק כדי לתת קצת גיוון מבחינה ויזואלית.

עיצוב דירה קטנה הוא אתגר לא פשוט, והוא בהחלט שונה במהותו מעיצוב פנים של משרד או עיצוב הבית. מומלץ להתייעץ עם מעצבת פנים במרכז בעלת ניסיון רב עם עיצוב דירה קטנה בכדי לקבל רעיונות ופתרונות.