איכות הביצוע של עיצוב פנים מושפעת רבות מהתקציב שניתן להשתמש בו, היכולת התקציבית פותחת או סוגרת את האפשרות לבצע מגוון רחב של רעיונות עיצוביים. לא במקרה עיצוב פנים במרכז הרבה יותר ראוותני ומורכב מעיצוב פנים בצפון, זאת עקב היכולת התקציבית הגבוהה בממוצע של אוכלוסיית המכרז על הפריפריה. עיצוב הבית בזול הוא לא דבר שמומלץ לעשות, אך לפעמים אין ברירה ואנו צריכים להשיג עיצוב פנים איכותי בתקציב מועט.

אז למרות שתקציב משפיע רבות על יכולות עיצוב פנים, ניתן בהחלט להשיג תוצאות יפות בתקציב זול יחסית אם עיצוב הבית בזול נעשה על ידי מעצבת פנים במרכז בעלת ניסיון, חשיבה יעילה ומחשבה מחוץ לקופסא. יש כמה עצות מועילות שיעזרו לכם להשיג עיצוב הבית בזול:

  1. לעצב במחשבה שפחות זה יותר – העצה הראשונה והכי כלכלית היא שלא צריך להעמיס יותר מדי פריטים וחפצי עיצוב בבית. הרבה פעמים מספר רהיטים מצומצם מייצר אפקט ואווירה הרבה יותר יוקרתית. שאתם מבצעים עיצוב פנים במרכז חשיבה של לצמצמם את כמות הפריטים לכמה פריטים איכותיים בלבד, אתם תנצלו יותר מהתקציב שלכם להשיג עיצוב הבית בזול תוך השגת מראה איכותי יותר.
  2. לצבוע את הקירות בצבע לבן – הרבה מעצבי פנים במרכז לוחצים על בחירת צבעים בעלת תעוזה ומורכבת. הטרנדים האחרונים משתמשים בהרבה צבעים שונים עבור עיצוב חלל הבית. עצה חשובה עבור עיצוב הבית בזול הוא ללכת על בטוח וסולידי, שימוש בצבע לבן. פיגמנט לבן הוא גוון ניטראלי אשר עדיין מייצר אווירה של תחכום ושפע לחדר, והכי חשוב הוא הצבע הכי זול מבין כול הצבעים, ואם משתמשים רק בו אז חוסכים המון כסף בהשוואה לשימוש בתמהיל צבעי קירות שונים. מעצבת פנים במרכז בעלת ניסיון יכולה להפוך קירות לבנים ליתרון עיצובי בבית.
  3. להשתמש בכריות בסלון – כריות הם פריט עיצוב מאוד זול שמעניק הרבה תוספת לסלון. אפשר למצוא כריות ברמת גימור מאוד איכותית במחיר מאוד זול. אפשר להניח את הכריות על ספה גדולה או כורסא בסלון למראה עמוק יותר. כריות הם נהדרות עבור עיצוב הבית בזול עם אמירה. מומלץ לא לקנות המון כריות זולות, אלא 4-5 כריות טובות בהתאם לסידור הישיבה בסלון.
  4. להשקיע בוילונות – עצה טובה עבור עיצוב הבית בזול היא, להשקיע כסף בוילונות. הוילונות תופסות את העין כי הם בדיוק בגובה העיניים והם יוצרות תיחום בין החלון לחלל הפנימי ולכן יש להם חשיבות. עיצוב הבית בזול בצורה נבונה הוא עיצוב פנים שמנסה להשיג איכות בנקודות המרכזיות שמשפיעות הכי הרבה על העיצוב. מעצבת פנים במרכז יכולה להציע לכם מגוון רחב של אפשרויות עיצוב פנים בנושא הוילונות תחת תקציב זול, כי וילונות לא יותר מדי יקרים.
  5. התמקדות באיכות גימור – איכות גימור מעלה מיידית את הנראות של חלל, בין אם זה איכות גימור של הבית עצמו או בין אם זה איכות גימור של הרהיטים וחפצי הנוי בבית. גם אם העלות של רהיט מסוים זולה אך הגימור שלו גבוהה, הרהיט יראה יוקרתי יותר. עיצוב הבית בזול יכול להיראות יוקרתי יותר אם מקפידים על איכות גימור גבוהה. נכון שלרוב חפצים בעלי איכות גימור גבוהה יקרים יותר, אך ניתן למצוא מציאות טובות.
  6. תאורה יעילה – תאורה יכולה להיות עוד אביזר סטנדרטי שמותקן על ידי הקבלן או פריט עיצובי בידה של מעצבת פנים במרכז. תאורה יכולה לתת אישיות רבה לחלל בעלות נמוכה. אפשר להשתמש בתאורה עבור עיצוב הבית בזול עם הרגשה יוקרתית. אפשר גם להוסיף מנורות שולחן ומנורות רצפה בכל חדר להשגת מראה יוקרתי יותר בעלות נמוכה.
  7. שמירה על הניקיון – שמירה על הניקיון בבית היא דרך מצוינת לשמור על עיצוב הבית בזול שימשיך ויראה יוקרתי. כאשר דואגים שלא יהיה אבק והכל מסודר ונקי עיצוב הבית הרבה יותר נעים ונראה יותר מרשים.

עיצוב הבית בזול זה משימה מורכבת אך לא בלתי אפשרית. כדאי להעסיק מעצבת פנים במרכז עם ניסיון שתסייע לכם לבצע עיצוב פנים מרשים בתקציב נמוך.