אם יש לכם תקציב גדול לבצע איתו עיצוב פנים לדירה או לבית שלכם, אתם במצב מצוין ובהחלט אתם יכולים לעשות כמה דברים מאוד יפים בעיצוב הבית. אך לרוב, אנשים צריכים לבצע עיצוב פנים בתקציב נמוך.

אם למשל, אתם זוג צעיר במרכז שלא רוצה לבזבז יותר מדי כסף על עיצוב פנים במרכז או משפחה ברוכת ילדים בפריפריה שאין לה תקציב גדול בכדי להשקיע בעיצוב פנים לבית, אל דאגה. בתקציב נמוך עדיין אפשר להשיג עיצובים מרשימים כל עוד מתכננים נכון ושומרים על אסטרטגיה של עלות תועלת.

השתמשו בשירותיה של מעצבת פנים

זה אולי ישמע לכם מוזר אך בכדי לחסוך כסף בעיצוב הדירה או הבית צריכים קודם להוציא כסף על שירותיה של מעצבת פנים. רק בעזרתה של מומחית בעיצוב פנים אתם יכולים באמת להשיג עיצוב פנים בתקציב נמוך שיראה הרבה יותר מרשים. מעצבת פנים יודעת היכן ניתן לחסוך בתקציב מבלי לפגוע באיכות של עיצוב הפנים, למעצבת פנים מנוסה יש את ההיכרות עם הספקים הנכונים שיכולים לצמצם את עלויות החומרים, מעצבת פנים גם יודעת טכניקות זולות של עיצוב פנים שיכולות להתאים לחזון שלכם והכי חשוב מעצבת פנים מונעת מכם לעשות טעויות יקרות של עיצוב פנים שהייתם מבצעים בעצמכם בלי עזרתה. סקרים שבוצעו במרכז מצאו שאנשים ששכרו מעצבת פנים במרכז בסופו של דבר חסכו עשרות אלפי שקלים בתקציב עיצוב הפנים שלהם, אז עניין זה מוכח.

לקבוע מסגרת תקציב היא הכרחית

לשאוף לבצע עיצוב פנים בתקציב נמוך ככל האפשר זה מצוין אך לא בהכרח יוביל לתוצאה הרצויה. דווקא אנשים שמחליטים לנסות ולצמצם בכל אספקט של עיצוב הפנים בכדי להוריד את העלות כמה שיותר, בסופו של דבר מגלים שהם עברו את הסכום שרצו להוציא בגלל שהחיסכון בכל דבר רק הגדיל את העלות של התיקונים וליקויי הבניה. מומלץ מאוד לקבוע תקציב מסוים שאיתו אתם יכולים לחיות בשקט ואז לתכנן בהתאם לתקציב זה את הפעולות והציפיות שלכם מעיצוב הפנים. מעצבת פנים במצב כזה יכולה לעזור לכם מאוד לבחור, לאחר שנקבע התקציב, את העיצובים הנכונים שיעמדו בתקציב הראוי.

יש להימנע מטרנדים חמים

אם אתם רוצים לחסוך בעלויות עיצוב הפנים, עיצוב של טרנדים חמים הוא לא בשבילכם. טרנדים חמים של עיצוב בית או דירה אולי מאוד אטרקטיביים ומושכים אך הם יעלו לכם הרבה יותר מבחירה של עיצובים יותר סולידיים ושמרנים. חומרים הקשורים לטרנדים חמים ועכשוויים יעלו יותר והדרישות של ביצוע העבודה המודרנית תעלה יותר אצל הקבלנים המקצועיים, עקב הביקוש הרב. אלמנטים יותר פשוטים ומוכרים של עיצוב פנים יזדקקו לפחות השקעה ויכולים להתבצע על ידי אנשי מקצוע רבים יותר, מה שמצמצם את עלויות הקבלן המבצע.

השתמש בכל טריק בספר

כאשר מעצבים את הבית או הדירה בתקציב נמוך, זה הזמן להיות יצירתי. בכדי לחסוך בכסף אך בו זמנית להשיג עיצוב פנים שירגיש יקר יותר ממה שעלה בפועל, יש להשתמש בכל מני טריקים מקצועיים שיגרמו לאשליה של עיצוב פנים יקר יותר. בשלב הזה הניסיון והידע המקצועי של מעצבת הפנים בא לידי ביטוי ומועיל לכם מאוד. קיימים טריקים רבים שהם גם מרשימים וגם זולים. למשל, שימוש בטפט דמוי פרקט למרצפות שהוא הרבה יותר זול מפרקט מקורי, עיצוב הפרדות חלל בגבס שהם פתרון הרבה יותר זול מבניה בבטון ועוד.

עיצוב פנים בתקציב נמוך הוא בהחלט דבר בר השגה. ביחד עם מעצבת פנים מנוסה, בתכנון תקציב ושימוש בטריקים מקצועיים של עיצוב פנים, ניתן לעצב את חלל הבית או הדירה שלכם בצורה מרשימה מבלי לעשות חור בכיס.