כאשר אנשים בוחרים סגנון של עיצוב הבית והם שומעים את המונח "עיצוב פנים כפרי", הם לעיתים קרובות יבטלו את הרעיון מכיוון שהם ידמיינו עיצוב פנים במרכז של וילונות תחרה ישנים, רהיטי עץ אלון עבים, ומוטיבים ישנים יתר על המידה. זוהי תפיסה מאוד לא מודרנית של תחום עיצוב פנים במרכז כפי שהוא במכלול כיום. כיום, עיצוב פנים כפרי יוצר מערך הגמוני חכם שגם משמר את האלמנטים שהפכו את הסגנון הכפרי לפופולרי בשנות ה-80 ובתחילת שנות ה-90, לרבות תחושה של קבלת פנים ואווירה רגועה, תוך שילוב של אלמנטים מודרניים יותר וגישה אסתטית פחות סוערת.

עיצוב פנים כפרי חוזר ובגדול

אם תשאלו כל מעצבת פנים במרכז אתם תופתעו אולי לגלות אבל סגנון עיצוב פנים כפרי עושה חזרה לתחום עיצוב פנים במרכז. אולי כיום רואים הרבה פחות בתים בעיצוב פנים כפרי שלם אך הרבה מעצבי פנים במרכז לוקחים מוטיבים שונים ונקודות עיצוב של עיצוב פנים כפרי.

דוגמה מצוינת היא סגנון מטבח כפרי. המון אנשים בוחרים בסגנון עיצוב פנים כפרי בכדי לעצב את המטבח שלהם.  עץ טהור עם קצוות מחוספסים ומשטחים לא ישרים הוא מצוין למטבח גדול. שימוש בצבעים כהים לצד גוונים בהירים מאוד פופולארי היום. שילוב של תאורת אהילים כפרית למטבח מעניקה למטבח הרגשה שונה ומיוחדת. גם שילוב של עתיקות הוא אחד הכלים הבסיסיים של עיצוב פנים כפרי והוא מעניק זהות אישית למטבח.

עיצוב פנים כפרי הוא עיצוב מאוד גמיש

לעיצוב פנים כפרי יש טווח סגנונות שונים, שכולם מבוססים על מתן אווירה כפרית לבית. עיצוב פנים כפרי מבוסס על סט של חוקים כגון: שמירה על צבעים בהירים, יצירת אווירה מזמינה, שילוב אלמנטים טבעיים, שימוש רב בעץ, אך הוא גם מאוד פתוח לדרישות שלכם לעיצוב פנים. השגת עיצוב פנים כפרי בצורה מקצועית הוא לא משימה קלה ולכן מומלץ להתייעץ עם מעצבת פנים בסגנון כפרי. מעצבת פנים בסגנון כפרי בעלת ניסיון יכולה לייצר לכם שילוב בין עיצוב פנים כפרי לדרישות מודרניות יותר.

עיצוב פנים כפרי משתמש רבות בעץ

בכדי ליצור עיצוב פני כפרי אותנטי אין מנוס מאשר להשתמש רבות בעץ. אל תתעלמו מפוטנציאל עיצוב הפנים של ארונות עץ, מכל הצורות והגדלים. השמת פרקט עץ או דמוי פרקט עץ מעניק חוויה אחרת לבית או למשרד. הצבע של העץ מאוד דומיננטי בעיצוב פנים כפרי מכיוון שהוא מוסיף קסם כפרי שלא ניתן להשיג בצורה אחרת. הצבע של העץ יוצר אשליה של משהו עתיק אך שמור היטב. עץ מציע הצהרה חזותית מיוחדת שמחזירה אנשים לתקופות היסטוריות.

עיצוב פנים כפרי מאופיין בצבעים עליזים

ביקורת חוזרת בתחום עיצוב פנים במרכז, שברובו בוחר בסגנונות עיצוב פנים מודרניים יותר, הוא שהשימוש בצבעים הוא די זניח ופשוט. בשימוש בצבעים עיצוב פנים כפרי שונה במהות מכיוון שהוא מאופיין בצבעים עליזים רכים ולא בצבעים ניטראליים ואפרוריים. כאשר נכנסים לבית אשר עוצב בסגנון כפרי העיניים שלנו מרגישות את המקום ואת ההרגשה הכפרית. עיצוב פנים כפרי גם מציע סגנונות יותר שמרניים המשתמשים יותר בצבעים בהירים ורכים שמרגישים יותר נעימים על העין כמו: אדום אסם, קש צהוב וירוק מרווה. כך גם אנשים המעוניינים בעיצוב כפרי דומיננטי פחות יכולים ליהנות מכך.

עיצוב פנים כפרי זה ריהוט פשוט

הסגנון הכפרי דוגל יותר בריהוט נוח וקלאסי. באופן כללי, ריהוט בסגנון כפרי משתמש בדגמים מאוד מוכרים, למשל כסאות עץ פשוטים או כורסאות בעלות ריפוד פשוט. הריהוט של עיצוב פנים כפרי בוחר לייצר הרגשה חמה ומסבירת פנים בלי צורך להשתמש ברהיטים מסובכים מדי.

סגנון כפרי הוא אחד מהסגנונות השונים של תחום עיצוב פנים במרכז. ניתן בהחלט לקחת מוטיבים שונים של עיצוב פנים כפרי ולהשתמש בהם בעיצוב הבית שלכם. אך חשוב תמיד לקחת את שירותיה של מעצבת פנים במרכז בעלת ניסיון בסגנון עיצוב כפרי.