עיצוב פנים לא רק נועד לעצב בית חדש שבנייתו הרגע הושלמה, אלא, הוא גם מאוד אפקטיבי לחידוש של בית או דירה ישנה. במרכז למשל, ישנם הרבה דירות ישנות שבהם מבצעים עיצוב כחלק מחידוש הנכס. חלק גדול מהתחום של עיצוב פנים במרכז כולל עיצוב פנים לבית ישן או דירה ישנה.

עוד יש לציין, שחלק מהעיצוב של בית ישן יכול להיות עיצוב שפועל לשמר את העבר בדירה, בין אם זה מראה בוטיק מסוים או בין אם זה מתוך ניסיון לשמור על אחידות בעיצוב. עיצוב פנים לבין ישן לא חייב להיות עדכון וחידוש של 100% בפנים הבית, ויכול לנוע בין חדשנות לשימור אלמנטים מיוחדים של הבית. מעצבת פנים מנוסה תצליח למצוא את האיזון הנכון בדירה או בבית הישן שלכם. אם אתם רוצים לחדש בית או דירה במרכז, מומלץ להעסיק מעצבת פנים במרכז בכדי לקבל עיצוב מקצועי.

מספר עצות בנוגע לעיצוב פנים לבית ישן

  1. התחילו תמיד בשיפוץ כללי לתחזוקה – בית ישן לא צריך להגיד בית במצב רע ורשלני. שאתם מתחילים לבצע עיצוב מחדש בבית ישן, רצוי קודם כל להתחיל בתחזוקה כללית למבנה. יש לצבוע את הקירות והתקרה, לטפל ישירות בפגמים וליקויי בניה קיימים, לחזק את תשתית הבית ולתת מענה לכל סכנה בטיחותית. לעתים קרובות חלק מהתכונות הראשונות שגורמות לך להתאהב בבית ישן הם איזה דפוס יפה כמו דלת ישנה בעיצוב מסורתי, אך חשוב לעשות הפרדה בין חלקים ישנים בבית שמעניקים זהות לבין חלקים בבית שמתדרדרים. כל מומחית של עיצוב פנים במרכז תתחיל בצביעה של הקירות ותיקון ליקויי בניה בבית בכדי לתת לדירה מראה מבריק יותר, שיפוץ כללי לא בהכרח פוגע בהרגשה הייחודית של הנכס.
  2. השתמשו בגוון מנוגד לאזורים הישנים – אם בבית ישנם חלקים ישנים שיישארו בלי צורך לתחזק, מאוד מומלץ להשתמש בגוון מנוגד לצבע הישן בחלקים המחודשים בבית. ככה מקבלים ניגודיות מאוד נפלאה בין הישן לחדש, וזה תמיד מהווה שילוב מנצח. למשל, אם הגוון הישן הוא גוון כחול או טורקיז, אפשר לצבוע את החלקים החדשים באפור, אפור מבליט את הצבעים הכחולים. עם זאת, חשוב גם להשתמש בצבעים בכדי לקשר בין החדרים, ולא ליצור הפרדה מלאה. אפשר להשתמש למשל בצבע כחול דומה באזורים המחודשים במספר אלמנטים מצומצם. לא לשכוח ששמירה על הצבע הישן בחלקים מסוימים זו גם דרך מצוינת לשמור על תקציב עיצוב נמוך, תוך כדי שמירה על המראה העתיק של הבית.
  3. וילונות נהדרים להחבאת סדקים וחלונות ישנים – אם בבית הישן שלכם יש חלונות ישנים ושחוקים או שהאזורים ליד החלונות התחילו להיסדק ולהתקלף, הדבר הכי טוב לעשות זה להחליף אותם ולצבוע מחדש את הקירות. הבעיה בכך היא שזה יכול להיות מאוד יקר, אז הפתרון השני הכי טוב זה להשתמש בווילונות בכדי להצניע את מצב החלונות והקירות. וילונות גם מעניקים לכם מראה עיצובי שתורם לעיצוב חדשני לבית וגם במקביל מכסה את הבניה הישנה. זהו פתרון זול יחסית ומהיר מאוד. אם אתם מבצעים עיצוב פנים לבית ישן במרכז תחת תקציב, וילונות הם פתרון זול לחידוש פנים הבית.
  4. הוספת מדפים ויחידות אחסון מתקדמות – עניין שחוזר על עצמו בכל פעם שמבצעים עיצוב פנים במרכז לבית ישן הוא עניין האחסון. עיצוב הפנים הישן נתן פחות דגש לפונקציונאליות האחסון, היו יותר ספריות גדולות וארונות שתופסים הרבה מקום ומייצרים הרגשה של חלל קטן ומחניק יותר. למרות שיש הרבה קסם לספריות והארונות הגדולים, עדיף להחליפם ביחידות אחסון פונקציונאליות יותר בבית. למשל, במקום להציב ארון גדול בחדר שינה, אפשר להשתמש בתא האחסון של המיטה ולהציב ארון קטן יותר במקום.
  5. ריהוט עכשווי – הדרך הכי טובה לעצב מחדש בית ישן הוא כמובן בהוספת ריהוט עכשווי. הריהוט העכשווי הוא חלק ונעים יותר לעין מהריהוט הישן, וחשוב לשלב אותו בעיצוב. כל עיצוב פנים במרכז של דירה או בית ישן חייב לכלול הוספה של ריהוט עכשווי.