אם אתם כרגע בתחילתו של תהליך עיצוב הבית או הדירה שלכם, ואינכם עשיתם את הדבר הנכון והעסקתם מעצבת פנים במרכז, אתם אולי לא כל כך יודעים מאיפה להתחיל את עיצוב הפנים שלכם. לאלו שצריכים עיצוב של כל הבית או רק חדר אחד, אספנו בשבילכם כמה טיפים של מעצבת פנים מומלצת שיכולים לעזור לכם להשיג השפעה גדולה יותר על שדרוג עיצוב הפנים בכמה טיפים פשוטים.

  1. מומלץ לצבוע חדרים קטנים בצבעים רכים יותר

הסיבה לכך היא פשוטה, ככל שהחדר מכיל צבעים יותר בהירים ורכים יותר, כגון לבן ובז', החדר מקבל אשליה של מרחב גדול הרבה יותר. קירות צבועים לבן, מסגרות חלון לבנות, וילונות לבנים או בצבע בז', השתקפות רבה של אור טבעי, אור מלאכותי לבן ושימוש ברהיטים בצבעים בהירים. כל אלו יוצרים אשליה אופטית של חלל גדול יותר. טיפ זה יהיה בוודאות הטיפ הראשון שתקבלו מכל מעצבת פנים מומלצת באזור המרכז כי עיצוב פנים במרכז משתמש המון בצבעים בהירים לצורך האשליה הזאת כי רוב הדירות החדשות באזור המרכז הן דירות קטנות. לעומת זאת, שימוש בצבעים כהים יגרמו לחדר להרגיש קטן יותר, אפילו אם יש שפע של אור טבעי, לכן מומלץ לנסות לצמצם את השימוש בצבעים כהים בחדרים קטנים.

  1. מראות יכולות להוסיף אור לדירה

אור טבעי הוא עניין שמאוד חשוב בעיצוב פנים של כל דירה או בית. חדרים שלא מקבלים מספיק אור שמש לא ינצלו את פוטנציאל העיצוב שלהם. אם בדירה או בבית שלכם יש חדר שלא מקבל מספיק אור שמש במהלך היום, כתוצאה מכיווני השמש או בניין שחוסם את האור, מומלץ להוסיף מראה גדולה או כמה מראות דקורטיביות לחדר. התוספת הזאת תעשיר את החדר ביותר אור ממה שהוא קיבל עד כה ותציג בחן רב יותר את העיצוב של החדר. עוד נוסיף, ששימוש במראות בחדר מוביל לעוד שתי השפעות טובות. המראות מאפשרות לחדר להיות מואר יותר בשעות השקיעה, מה שחוסך בחשמל, ומראות גם מייצרות אשליה של חדר גדול יותר, מה שתורם לבעלי דירות קטנות המנסים להשיג מראה של דירה גדולה יותר.

  1. ערבוב דפוסים וטקסטורות זה חלק מהעניין

שמדברים עיצוב פנים במרכז, מדברים על היווצרות של הכלאה בין אלמנטים שונים של עיצוב. זאת אומרת שלא צריך להתבסס רק על צורת עיצוב אחת או סגנון עיצוב פנים אחד במהלך תכנון עיצוב הפנים של הדירה או הבית. כל מעצבת פנים מומלצת תגיד לכם שלערבב ישן וחדש, יקר וזול, סגנון עם סגנון זה לא בהכרח דבר רע. הכול שאלה של טעם טוב ועיצוב לפי העקרונות הבסיסים וההגיוניים של עיצוב פנים. ניתן לעצב למשל את המטבח בסגנון עיצוב כפרי , שמייצר אווירה נינוחה ורוגעה, ובמקביל לעצב את המשרד הביתי בעיצוב יותר מודרני, שמקרין אפקטיביות וריכוז. זכרו שעיצוב פנים הוא כמו אומנות, זה עניין מאוד סובייקטיבי ולכן שילוב של סגנונות בהחלט יכול להתאים לעיצוב הבית או הדירה שלכם.

  1. השתמשו בפריטים שבבעלותכם בכדי לחסוך כסף

לכולנו יש פריטים עיצוביים, כנראה ארוזים בקופסות איפשהו שכאשר אנו עוברים לדירה או בית חדש. הרבה אנשים לא יתנו מבט שני לאותם פריטים וישר ירצו לקנות רהיטים חדשים. ובכן, לא צריך ישר לרוץ לחנות ולהוציא כסף. מומלץ לעבור על הפריטים הישנים שבראשותכם, בטוח ישנם כמה פריטים מאוד איכותיים ומעניינים שניתן לשלב בעיצוב הפנים של החדרים. שילוב של הפריטים הללו גם מעניק לחדרים מראה אישי וגם חוסך לכם כסף ברכישה של פריטי עיצוב חדשים. פריטים שמומלץ מאוד לחפש ולראות כיצד ניתן לשלב אותם בעיצוב הפנים הם: מגשי מתכת, פריטי עץ, שידות עץ קטנות, מערכות תה, אגרטלים, תשמישי קדושה, מפות שולחן, מסגרות תמונה, חפצי אומנות שהועברו בירושה ועוד.