בכל הנוגע לתחום עיצוב פנים במרכז הגישה השוררת בקרב מעצבי פנים היא שבפועל למעצבים אין ספר חוקים המסדירים את תורת עיצוב הפנים. כשמעצבי פנים במרכז נותנים טיפים לעיצוב הבית צריך לזכור שמדובר בטיפוסים יצירתיים שהולכים בעקבות האינטואיציה שלהם ורצונות הלקוח. עם זאת, בהחלט יש מגוון עקרונות מנחים לתורת עיצוב פנים במרכז שהונחלו עם הזמן, למה? כי הם עובדים.

כפי שמעידים על היתרונות שבניסיון של קבלן בנייה, או מפקח בניה בצפון, אומרים שניסיון מעצב פנים הוא דבר חשוב וזה בהחלט נכון, מכיוון שרק בעזרת ניסיון מבינים ומודעים לאותם קווים מנחים, טריקים או טיפים לעיצוב הבית שעובדים בעיצוב פנים במרכז. בעיקרון כל אחד יכול לעבוד לפיהם אם הוא מודע להם ומשם לפתח את שאר עיצוב הבית לפי האינטואיציה, היצירתיות והטעם האישי. הנה 6 טיפים לעיצוב הבית שמומלץ להכיר:

1.      בחר את צבע החדרים בסוף – רוב בעלי הבתים והדירות רוצים לבחור את הצבע של החדרים עוד לפני שהם עוברים לגור בו, בשלב מאוד מוקדם של הבניה או השיפוץ מחדש. זה בהחלט נראה במבט ראשון מאוד הגיוני, הם רוצים להתחיל את עיצוב הרהיטים והשטיחים שכבר הקירות צבועים בצבע חדש. דווקא לבחור את צבעי החדרים בהתחלה זה לא אידיאלי. חשוב להבין שיש אלפי צבעי צבע עם גוונים שונים, וכל אחד מהם נראה שונה מבית לבית ועם רהיטים שונים. אז בעצם רק לאחר שאתה רואה את הריהוט, יצירות האמונות, השטיח וכל דבר אחר במרחב החדר עם הצבע עצמו, רק אז אתה באמת יכול לדעת האם הצבע מתאים. אז כדאי לבחור צבע רק לאחר שכל הבית מרוהט.

2.      תנו לרהיטים שלכם קצת מרווח נשימה – כדאי להימנע מצפיפות בחדר. עיצוב פנים במרכז דוגל להעניק מרחב תמרון בבית. אתם לא צריכים למלא את חלל החדר עם המון רהיטים. דווקא שיש מרווח בין הרהיטים זה נראה יותר טוב מעומס של רהיטים על העיניים. בנוסף, זה נפלא מבחינה תקציבית כי זה טיפ שאומר שלא צריך להוציא הרבה כסף על רהיטים. טיפים לעיצוב הבית שחוסכים כסף הם הטיפים הכי פופולאריים.

3.      תלו יצירות אומנות בגובה העיניים – טעות שהרבה אנשים עושים היא, שהם תולים תמונות ויצירות אומנות בגבהים שונים בחדרים. זה כבר נבדק ונמצא שתמונות צריכות להיות תלויות בגובה העיניים, לא נמוך יותר ולא גבוה יותר. לא סתם בגלריות ובמוזיאונים תולים יצירות אומנות, כך שקו האמצע (מרכז התמונה) של כל חתיכה הוא בגובה עיני האדם הממוצע. אתם צריכים לעשות את אותו הדבר.

4.      דע שלסדר הרהיטים על שטיח יש חשיבות – לא מניחים רהיטים סתם על השטיח, אלא יש מתודולוגיה להנחה של רהיטים על שטיח. בעיקרון יש שלושה דרכים שבהם ניתן לארגן רהיטים על השטיח. הדרך הראשונה זה שכל הרהיטים נמצאים על השטיח, בהנחה שהשטיח הוא גדול מספיק. זה יוצר תחושה יוקרתית יותר. הדרך השנייה זה שהרהיטים נוגעים בגבולות השטיח, השטיח נמצא במרכז. זה מתאים יותר למיקום רהיטים ליד שטיחים קטנים. הדרך השלישית היא, שהרגליים הקדמיות של כל חלקי הישיבה הן על השטיח. זה קושר את הרהיטים לשטיח מבחינה ויזואלית ויוצר מרחב מוגדר. מתאים לשטיחים דקים.

5.      צור מוקד מרכזי לכל חדר – בכל חדר צריך להיות רהיט מרכזי שהוא יהיה הרהיט שנותן את הטון ושכל החדר מסודר בהתייחסות אליו. זהו אחד הטיפים העיקריים ביותר של עיצוב פנים במרכז וזהו טיפ שתשמעו מכל מעצבת פנים במרכז. לדוגמה, שולחן הישיבה הגדול הוא המוקד בחדר האוכל של הבית.

6.      צמצמו רהיטי אספנות אישיים – למרות שבתחום עיצוב פנים במרכז פועלים לתת ללקוח גוון טעם אישי, לפעמים יותר מדי חפצים אישיים פוגע בעיצוב הבית. מבחינת טיפים לעיצוב הבית זה אולי הטיפ הפחות סנטימנטלי, אבל חשוב לדעת שלא תמיד צריך למלא את החלל בכל פיסת ריהוט של המשפחה. יש מכסה של תמונות בני משפחה או חפצים ישנים שאפשר להעמיס על החדר לפני שהעיצוב פנים יפגע. נסו לצמצם את העומס או לחילופין לבחור מספר מקומות מוגדרים לתמונות וחפצים בבית כמו ספרייה או מזנון.

חשוב ללכת עם עיצוב פנים שגורם לכם לחייך, שהוא מתאים לבחירת העיצוב שלכם ומעל הכול שהוא נוח ופונקציונאלי. עם זאת, מומלץ להכיר מספר טיפים לעיצוב הבית שיתנו לכם כמה עקרונות בסיס שימנעו מכם לעשות טעויות קשות של עיצוב פנים, בהצלחה.